Vydáno: Úterý 1. 11. 2011

Kategorie: Zprávy

Tags: Světový týden za mír a nenásilí

Pražské workshopy v rámci Světového týdne za mír a nenásilí

Srdečně vás zveme na sérii pěti workshopů, které proběhnou v Praze v rámci Světového týdne za mír a nenásilí, od pondělí 7.11. do pátku 11.11.2011.

Workshopy jsou určeny všem, kteří se s námi shodnou v pohledu na situaci ve světě a chtěli by aktivně zapojit do pracovních skupinek, které se budou dlouhodobě daným tématem zabývat.

Koncepce workshopů

V minulosti jsme zorganizovali spoustu přednášek a konferencí, které přivedly dohromady zajímavé lidi, ale chyběl čas vyhrazený na plánování aktivit. Na takových akcích se obvykle sejdou lidé, kteří sdílí stejný názor, poslechnou si, jak je situace špatná, případně si postěžují v diskuzi s panelisty, a než se vůbec stačí vzájemně seznámit, je pozdě, akce skončí a lidé odejdou domů.

Proto jsme se rozhodli, že tentokrát uspořádáme akci, kde dáme prostor rovnou plánování aktivit. Vybrali jsme pět aktuálních témat a každému z nich věnujeme celé odpoledne. Bude dostatek času na to, aby se účastníci workshopu stihli seznámit, za pomoci metod brainstormingu popřemýšlet nad možnými aktivitami a vytvořit akční plán do budoucna. Skupina, která z workshopu vzejde, by se měla daným tématem zabývat dlouhodobě, ať už v podobě nové kampaně napříč organizacemi a jednotlivci, nebo v rámci existující organizace.

Kdy a kde?

Centrum neziskových aktivit, Tyršova 1, Praha 2,
každý den od pondělí 7. 11. do pátku 11. 11. 2011
od 15.00 hodin až do večera (dle potřeby)

Témata a data workshopů

Pondělní, středeční a páteční workshopy se týkají témat, kterými se Svět bez válek a násilí chce dlouhodobě zabývat. Budeme se aktivně účastnit práce ve skupinkách, které z workshopů vzejdou a poskytneme veškerou podporu pro jejich propagaci a další rozvoj.

Dalším dvěma tématům jsme dali prostor proto, že je považujeme za natolik důležitá a aktuální, že i když se jimi přímo zabývat nebudeme, chceme podporovat aktivitu v těchto oblastech. Proto jsme pozvali humanistické organizace Komunitu pro lidský rozvoj a Convergence of Cultures, aby se těchto témat ujaly.

latest Nike Sneakersnike fashion
Zobrazit fotogalerii v detailu článku: 0

Komentáře