Světový týden za mír a nenásilí

Shrnutí pražských workshopů Světového týdne za mír a nenásilí

V týdnu od 7. do 11. listopadu 2011, v rámci Světového týdne za mír a nenásilí, uspořádal Svět bez válek a násilí v Praze pět workshopů na témata: Konflikty za naše pohodlí, Výchova k nenásilí, Jaderné odzbrojení, Nesmyslnost rasismu a xenofobie a Války za energie vs. obnovitelné zdroje. Cílem akce bylo propojit skupiny a jednotlivce, kteří se o daná témata zajímají a chtěli by v těchto oblastech rozvíjet aktivity založené na principu aktivního nenásilí.

Neděle 8. 1. 2012   Zprávy

Pražské workshopy v rámci Světového týdne za mír a nenásilí

Srdečně vás zveme na sérii pěti workshopů, které proběhnou v Praze v rámci Světového týdne za mír a nenásilí, od pondělí 7.11. do pátku 11.11.2011.

Workshopy jsou určeny všem, kteří se s námi shodnou v pohledu na situaci ve světě a chtěli by aktivně zapojit do pracovních skupinek, které se budou dlouhodobě daným tématem zabývat.

Úterý 1. 11. 2011   Zprávy

Brněnský program Světového týdne za mír a nenásilí

Brněnská skupina Světa bez válek připravila program v rámci Světového týdne za mír a nenásilí (World Forum for Peace and Nonviolence). Tato celosvětová kampaň navazuje na Světový pochod za mír a nenásilí a bude se konat letos od 7. - 13. listopadu. Jedná se o sérii akcí konajících se na stovkách míst po celém světě - u nás v České republice v Brně a Praze.

Čtvrtek 27. 10. 2011   Zprávy

Až na vrchol

V Brně je příprava na Světový týden za mír a nenásilí v plném proudu. V rámci tréningu jsme již dobyli několik brněnských vrcholů.

Výstupy na brněnské vrcholy jsme odstartovali 21. srpna, v den 63. výročí obsazení Československa vojsky Waršavské smlouvy, výstupem na Babí lom. Posíleni zájmem veřejnosti jsem následně obsadili i věže na Hádech a Ostré horce. Na posledy jsme vzali na steč strategický vrchol Velká Baba na severozápadním okraji Brna.

Pokud se chcete připojit k naší jednotce, máte možnost v neděli 16. října, kdy vyrážíme na další věž - rozhlednu na vrcholu Klucanina nad Tišnovem. A na státní svátek 28. října je plánováno finále výstupů. Dosáhneme vrcholu Velké Javořiny na Česko-Slovenské pomezí.

Neděle 16. 10. 2011   Zprávy