Galerie: 1 fotografií

Vydáno: Pondělí 23. 11. 2015

Kategorie: Zprávy

Tags: válka Terorismus Paříž Irák

Manifestace proti terorismu, válkám a násilí. Temnotu temnotou neporazíš!

Manifestace proti terorismu, válkám, násilí  - Praha, Karlův most, 20. listopadu 2015

Právě na tomto místě, v roce 2003 tisíce lidí demonstrovalo za mír, proti válce v Iráku (válce, kterou rozpoutala americká vláda v čele s Bushem společně s vládou Velké Británie v čele s Blairem, a kterou vzápětí podpořilo dalších 47 vlád, bohužel včetně České republiky!). Ta manifestace byla nazvána “Světlem proti tmě” a při té příležitosti jsme řekli, že ta válka byla šílenstvím a byla rozdmýchávána pouze touhou ovládat a kontrolovat. Řekli jsme také, že vytvoří vlnu násilí, zášti, konfliktů a rozporů bez konce.
Ani vlády ani sdělovací prostředky nás neposlouchaly!

Dnes, zasaženi tíhou posledních událostí – vybombardovaná nemocnice Lékařů bez hranic v Afghánistánu, masakr v Ankaře, oběti z ruského letadla, atentát v Bejrútu a jen před pár dny teroristické útoky v Paříži - jsme tu znovu, abychom opakovali, že násilí plodí zase jen násilí a vytváří se tak vír, který nás stahuje do temnot.
Násilí je stále násilí a nezáleží na tom, jakou tvář právě ukazuje. Odmítáme všechny formy násilí – to hanebné násilí atentátů, a stejně tak i to destruktivní a vypočítavé násilí válek. Vždy to zasahuje ty samé, pokaždé jsou to nevinní lidé, kteří přicházejí o své životy a jejich rodiny a přátelé jsou ochromeni bolestí a smutkem.

V těchto těžkých okamžicích je vedle temnoty válek a atentátů ještě další temnota, méně viditelná, ale neméně závažná: je to temnota, která se zmocňuje lidského vědomí. Nesmíme této temnotě udělat místo – nesmíme dovolit strachu a pomstě, aby nás přemohla. Pod tlakem strachu a hnáni hledáním rychlých řešení, bychom dělali jen špatná rozhodnutí a byli bychom jednoduše manipulovatelní těmi, kdo jsou vždy připraveni zneužít každou lidskou tragédii. Temnotu není možné porazit temnotou!

Dnešní situace je velice choulostivá a vážná, nevyřeší se deklaracemi o pomstě ani pokračováním stejným směrem, kudy jsme došli až do této katastrofy a hrůzy, kterou prožíváme. Je třeba moudrost a vize do budoucnosti, a ne kompulzivní a iracionální rozhodnutí!

Proto žádáme:

  • okamžitý zásah široké mezinárodní koalice vedené Organizací Spojených národů pro zastavení Islámského státu (ISIS)
  • stažení vojsk ze všech okupovaných území
  • zákaz prodeje zbraní, počínaje především všemi konfliktními obalstmi
  • ve vlastních zemích přijmout nezbytná opatření, aby se zabránilo dalším útokům, ale to v rámci platných zákonů a nikoliv vytvářením nových represivních zákonů a omezováním zásadních lidských svobod! To by vedlo pouze ke vzniku nepřijatelných policejních a autoritářských států!
  • dodržování rezolucí OSN a Mezinárodní Charty Organizace spojených národů

Víme, že ani vlády ani sdělovací prostředky a ani ti, kdo mají dnes rozhodovací moc nebudou chtít poslouchat tato slova.
A tak se v temnotě zažehne světlo – zažehne se v srdcích a myslích prostých lidí – jemný hlas, který říká že život má Smysl a že hodnoty jako solidarita, soucit a usmíření, jsou zcela zásadními. Jemný hlas, který říká, že nový svět je možný a že začíná z jednoduché pravdy, že dobré životní podmínky jednotlivce a jednoho národa jsou možné pouze v případě, že přináší dobré životní podmínky a štěstí všem lidem kolem a všem dalším národům.
Tento jemný, ale mocný hlas se bude projevovat ve světě metodologií aktivního nenásilí, aby přiměl vlády k vydání se novými cestami, kterými se potřebujeme ubírat.
Ale žádejme také v našem nitru, v tichu a hloubce našich vědomí – žádejme o Sílu, o Moudrost a o Dobrotu, které potřebujeme, abychom mohli co nejlépe vyjádřit lidskost ve světě.

Svět bez válek a násilí

____________doporučujeme__________________
Tvář a maska ​​ISIS.

Best Authentic SneakersThe world is yours – Neue Sneaker, Apparel und mehr für Kids
Zobrazit fotogalerii v detailu článku: 1

Komentáře