Tony Robinson vystoupí za Svět bez válek a násilí na PORGMUN 2015

Již tento čtvrtek začíná PORGMUN – středoškolská diplomatická konference v Praze. K příležitosti zahájení 2. ročníku mezinárodní modelové konference OSN se v Ústavu molekulární genetiky AVČR se sejde na 250 studentů. Středoškoláky z celého světa čekají čtyři dny vyjednávání a hledání řešení nejpalčivějších současných problémů diplomacie i aktivismu.

Na zahajovací ceremonii vystoupí také mezinárodní mluvčí Světa bez válek a násilí Tony Robinson s příspěvkem na téma "Aktivní nenásilí v mezinárodně politických strukturách a pohled nenásilí na současnou situaci v Rusku a na Ukrajině". O své zkušenosti se přijdou podělit i další hosté jako je ekonom Aleš Michl nebo ředitel organizace Člověk v Tísni Šimon Pánek.

Hlavním programem víkendu jsou poté debaty založené na konceptu modelu OSN, který je populární u mnoha středních škol i univerzit po celém světě. Každý student se po dobu akce stane velvyslancem předem zvolené země, jejíž zájmy se snaží obhájit ve Valném shromáždění i jednotlivých radách, kterých PORGMUN simuluje celkem 9. Tony Robinson svou přednáškou seznámí účastníky komise pro odzbrojování se stavem naplňování smlouvy o nešíření jaderných zbraní. Cílem jednání v radách bude společné prohlášení zastupitelů zúčastněných států, kteří se budou pokoušet domluvit na řešení problémů z oblastí lidských práv, životního prostředí, bezpečnosti, nebo boje proti chudobě.
Studenty během čtyřdenního pobytu v Praze také čeká bohatý doprovodný program, který představí krásy Prahy a zasadí jednání do českého i evropského kulturního kontextu.
PORGMUN je vzdělávací projekt pořádaný studenty pražského gymnázia PORG, kteří již druhým rokem věnují svůj volný čas přípravě této akce, na které chtějí svým vrstevníkům pomoci vzdělávat se netradiční formou dialogu a zároveň si vyzkoušet, jak se cítí opravdový diplomat. Cílem projektu je naučit účastníky pracovat s informacemi, argumentovat, prezentovat před velkým publikem, hledat kompromisy a hájit názory své země.


Více informací naleznete na www.porgmun.cz


O konferenci PORGMUN
PORG Model United Nations (PORGMUN) je každoroční modelová konference OSN probíhající v Praze. Je organizována studenty gymnázia PORG za podpory jeho vedení a učitelů. Prvního ročníku konference se zúčastnilo přes 200 studentů z celého světa. Cílem této akce je sdružit studenty se stejnými zájmy, tj. politika, debaty atd. a rozvíjet jejich schopnosti a vědomosti právě v těchto oblastech.

Kontakt: Ondřej Laurin, +420 731 382 077, laurin@porgmun.cz

Tony Robinson je spoluředitelem mezinárodní tiskové agentury Pressenza. Přes 20 let aktivně působí v Humanistickém hnutí založeném argentinským spisovatelem a myslitelem Silo, s cílem osobní a společenské změny prostřednictví aktivního nenásilí. V současnosti je mezinárodním mluvčím organizace Svět bez válek a násilí a členem světové rady Abolition 2000, sítě více než 2000 protijaderných organizací. Je také ředitelem organizace Footsteps for Afrika rozvíjející projekty v oblasti vzdělání a zdravotnictví v Keni.

 

Adidas shoesnike fashion
Zobrazit fotogalerii v detailu článku: 1

Komentáře