Galerie: 1 fotografií

Vydáno: Pondělí 23. 3. 2015

Kategorie: Zprávy

Tags: usa armáda okupace Ukrajina rusko

OTEVŘENÝ DOPIS POSLANCŮM

Vážená paní poslankyně, vážený pane poslanče, 
jistě víte, že v brzké době má napříč naší zemí a po několika trasách projet vojenský konvoj armády USA čítající přes sto kusů techniky a několik set vojáků. Stovky vojáků armády USA budou podle zatím dostupných údajů na našem území pobývat celkem tři dny.


Tato takzvaná "Dragounská jízda" nemá v novodobých dějinách České republiky obdoby. Zatímco běžné přesuny techniky či vojáků zahraničních zemí se odehrávají bez medializace a probíhají téměř bez povšimnutí, v tomto případě je tomu přesně naopak. O celé akci se mluví týdny předem nejen v českých, ale i celosvětových médiích. Vojenský zpravodajský server DefenseNews.com dokonce píše v této souvislosti přímo v nadpisu článku o "Show-of-Force", tedy o demonstraci síly. Navíc ze záběrů z prvního dne cesty konvoje je vidět, že američtí vojáci během cesty zastavují, předvádějí svojí techniku a zbraně civilistům, dokonce dětem! Zjevně tedy nejde o běžný přesun z cvičení zpět na základnu, ale jde spíše o propagační (či propagandistickou) akci americké armády.
Schválení takovéhoto vojenského přesunu za současné velmi vyhrocené mezinárodní situace na Ukrajině by mělo proběhnout nikoliv pouze na úrovni vlády a pouze ex post v Poslanecké sněmovně, ale mělo by být podrobeno důkladné celospolečenské diskuzi a rozhodnutí by měl udělat buď lid prostřednictvím celorepublikového referenda, nebo v případě časové nouze alespoň Poslanecká sněmovna PČR. Svěřit takto zásadní rozhodnutí pouze do rukou vlády je hazardováním s budoucností naší země.


Žádáme Vás tedy o svolání mimořádné schůze Poslanecké sněmovny za účelem projednání vhodnosti propůjčení našeho území k demonstraci vojenské síly USA, k zatažení ČR do dalšího vyhrocování mezinárodního napětí v našem regionu a ke vhodnosti vystavovat český lid znovu přítomnosti cizí armády, když jsme si po zkušenosti z roku 1968 slibovali: "žádná cizí vojska!"


Žádáme Vás jako legitimního demokraticky zvoleného zástupce svobodného a suverenního národa k vyjádření se k tomuto závažnému historickému okamžiku a podniknutí všech možných kroků ve prospěch lidí naší země. Prosíme Vás o odpověď s vyjádřením Vašeho osobního stanoviska.

Přikládáme též naše stanovisko.
Děkujeme a zůstáváme s pozdravem.

V Praze, 22. 3. 2015
Humanistické hnutí
Svět bez válek a násilí

 

MysneakersFullress , スニーカー発売日 抽選情報 ニュースを掲載!ナイキ ジョーダン ダンク シュプリーム SUPREME 等のファッション情報を配信!
Zobrazit fotogalerii v detailu článku: 1

Komentáře