Novela ústavního zákona o bezpečnosti republiky: propaganda násilí a militarismu!

Tento zákon nepovede ke zvýšení bezpečnosti ale naopak. Dojde ke zvýšení společenského násilí. Jsme tedy zásadně proti tomuto návrhu ministerstva vnitra. Dáváme přednost směrnici EU, která chce držení zbraní zpřísnit.
Stačí se podívat např. na situaci v USA, kde podle statistiky došlo mezi lety 2004 a 2013 k 316.545 úmrtím legálně drženými zbraněmi (sebevraždy, nehody, kriminální činy,...) oproti 36 obětem terorismu spáchaném legálně drženými zbraněmi ve stejném období (zdroj Centers for Disease Control and Prevention).
 
Dle našeho názoru tento zákon vzniká mimo jiné pod tlakem zbrojního průmyslu. Již několik let je zde aplikována strategie strachu, která se snaží terorizovat obyvatelstvo. Tímto způsobem je snadnějši lidi ovládat, zdůvodnit zvyšování vojenských nákladů a prodávat zbraně obyvatelstvu pod záminkou"bezpečnosti". Jediní, kteří na tom získají, jsou firmy, které vyrábějí zbraně. Kdo kupuje a bude kupovat zbraně? Obáváme se, že většinou to jsou násilníci a fanatici, rozhodně ne dobří lidé, kteří zbraně nikdy nepoužijí. V důsledku toho dojde k nárůstu násilí a nejistoty. Ministr vnitra Milan Chovanec chce vytvořit Divoký Západ, kde si každý vezme spravedlnost do svých rukou.
Ministr vnitra Milan Chovanec by měl tvořit zákony pro lidi, ne proti lidem.
 
Svět bez válek a násílí
1. 2. 2017
latest Nike releaseGifts for Runners
Zobrazit fotogalerii v detailu článku: 1

Komentáře