DEMONSTRACE 28 BŘEZNA 2015

Dnes se ve střední části Václavského náměstí sešlo asi 1500 lidí, aby společně protestovali proti takzvané "Dragounské jízdě" armády USA na českém území. Vystupující podtrhovali především to, jakým způsobem o tom bylo rozhodnuto. Místo aby se o tom jednalo v Parlamentu, jak by to dle české Ústavy bylo pro schválení čtyřdenního pobytu cizího vojska nezbytné, rozhodla pouze vláda. Tento fakt hodnotili jako nebezpečí pro naši demokracii a suverenitu. Všichni se shodovali na tom, že poskytnutí území ČR pro válečnou propagandu a demonstraci síly armády USA je v současné vypjaté mezinárodní situaci velice závažný krok směřující k vyvolání války.
Demonstranti se nenechali vyprovokovat malou skupinkou provokatérů s vlajkami Spojených států amerických a NATO, kteří se nadávkami a urážkami snažili vyvolat konflikt.
Podle mnoha vystupujících z různých organizací a iniciativ by bylo v současné situaci pro zachování míru v Evropě potřebné, aby evropské země vystoupily z NATO, které podle nich přestalo plnit obrannou funkci.
Mezi různými hesly se nejvíce opakovalo: "Tanks? No Thanks", "Nechceme žádná cizí vojska" a "Dejme šanci míru!".
Dana Feminová ze Světa bez válek a násilí řekla, že i když nemůže souhlasit s názory a politikou Putina, je, co se týká konfliktu na Ukrajině, analýza bývalého prezidenta Václava Klause překvapivě velice jasná a přesná - Rusko v tomto nenese zodpovědnost.

Running Sneakers StoreSneakers - ΦΘΗΝΑ ΠΑΠΟΥΤΣΙΑ 2020
Zobrazit fotogalerii v detailu článku: 1

Komentáře