Galerie: 1 fotografií

Vydáno: Čtvrtek 12. 1. 2017

Kategorie: Zprávy

Tags: obama nato Putin Trump Atlantic Resolve

Překročí Spojené státy rámec pouhého provokování Ruska před usednutím Trumpa do úřadu?

Zatímco svět a zejména hnutí na obranu lidských práv v úzkosti a strachu očekávají inauguraci nového prezidenta v Bílém domě, Obamova administrativa je v posledních dnech zaměstnaná operací "Atlantic Resolve". Tisíce tanků a vojáků Spojených států se s podporou NATO přibližují k hranici s Ruskem. Velké nasazení sil, velmi nebezpečná provokace. Ale co se vlastně v těchto dnech děje? Představuje Rusko opravdu nebezpečí, nebo jsme svědky konfliktu mezi mocenskými skupinami uvnitř samotných Spojených států?

S největší pravděpodobností mocenské skupiny spojené s Obamou a Clintonovou nedokáží přijmout volební porážku. Ve hře je kontrola moci a miliardy investic do zbraní, stačí se zamyslet nad tzv. protiraketovým štítem v Rumunsku a Polsku. Za tímto účelem se v každém směru snaží vyvrátit výsledky nedávných voleb, aby se zabránilo Trumpovi převzít moc. Celá mediální kampaň postavená na ruských hackerech počítá s tímto: ukázat, že tyto volby jsou neplatné, protože tam byl velký zásah cizí mocnosti. Ale tato cesta je právně velmi těžce doložitelná. Relativně je jednodušší vytvořit otevřený konflikt s Ruskem, maximálně poškodit vztahy s ním, přesvědčit veřejnost, že Putin je ďábel sám a velmi nebezpečný nepřítel, aby se zabránilo novému prezidentovi změnit politický směr. Podaří-li se jim "nainstalovat" do lidí toto přesvědčení, tak pakliže se Trump přiblíží k Rusku, bude na něj nahlíženo jako na zrádce vlasti. Určitým způsobem se snaží zasadit klíny do budoucích rozhodnutí nové vlády.

Prozatím snahy o vyprovokování Ruska v naději, že by udělalo chybný krok, nezaznamenaly velký úspěch. Putin nereagoval na nedávné Obamovy provokace a pozval americké diplomaty do Kremlu. Jeho politika byla také úspěšná na Středním východě podepsáním míru v Sýrii, i když nestabilní, spolu s Tureckem a Íránem.

Uvidíme, co si americký vojensko-politický komplex vymyslí, aby vytvořil chaos v několika málo dnech před 20. lednem. Řeč je o mocenských skupinách, které, ačkoli to je pro nás obtížné akceptovat, pod rouškou humanitárních válek vlastně lidstvo nenávidí a bez ostychu zabíjejí miliony lidí stejně, jako to prováděli nedávno v Iráku.

Nestavíme se na stranu Trumpa, ani neobhajujeme jeho šovinistická prohlášení. Nevěříme ani, že s novou vládou se radikálně změní mocenské struktury. Ale je smutné vidět, jak tolik dobrých lidí zmanipulovaných propagandou z Wall Street podporuje demonstrace proti Trumpovi a proti válce v Sýrii a neuvědomují si, kdo organizuje tyto demonstrace a jaké jsou skutečné cíle. Míříc do srdíčka lidí se manipuluje veřejné mínění s využitím témat lidských práv a rasismu, ale to pouze k ospravedlnění nové války diktované zájmy a výhodami malé menšiny.

V každém případě se evropské vlády musí ihned distancovat od této šílené politiky, stejně jako jsme napsali v prohlášení "Evropa pro mír" v roce 2007: "Evropa nesmí podporovat žádnou politiku, která směřuje naši planetu ke katastrofě: zde je ve hře samotná budoucnost lidstva, jsou ve hře životy miliónů lidí. Jaderné zbraně je třeba odstranit dříve, než budou použity, potom už by bylo příliš pozdě!" A pokud to vlády neudělají, pak jsou to lidé, kteří musejí požadovat silou nenásilí politiku, která bude směřovat ke zmírnění napětí, spolupráci a skutečnému rozvoji. Je čas, aby se mírumilovní lidé osvobodili od hanebné sítě manipulací a jejich hlas byl slyšet při požadování vlastních vlád, aby nepodporovaly žádnou válku.

A nakonec ať každý z nás požádá ze svého nitra o probuzení laskavosti, síly a moudrosti, jediných vodítek, která nám mohou pomoci v těchto tak těžkých chvílích.

Gerardo Femina
7. 1. 2017
Pressenza

____________________________________________________

- Operace "Atlantic Resolve"
- Ruští hackeři: prozatím se neprokázaly přesvědčivé důkazy: pouze software veřejné domény vyrobený na Ukrajině a některé IP adresy. CNN, jeden z důležitých orgánů americké propagandy, aby zhodnotily zprávu, že ruští hackeři ovlivnili americké volby, ukazují obrazovku s videoherní simulací útoků hackerů, Fallout4: http://www.pandoratv.it /? p = 13769
- Evropa pro mír
- O nenásilí a probouzení síly, moudrosti a dobroty: video

Nike air jordan SneakersUK Trainer News & Releases
Zobrazit fotogalerii v detailu článku: 1

Komentáře