Vydáno: Čtvrtek 7. 5. 2015

Kategorie: Zprávy

Tags: majdan Ukrajina nato dejme sanci miru

Oliver Stone - „Maidanský masakr“

Známý režisér Oliver Stone komentuje: "V západních médiích byl „Majdanský masakr“ uváděn jako výsledek nestabilní, surové pro-ruské Janukovyčovy vlády. Možná si vzpomínáte na 21. únor, kdy Janukovyč souhlasil s dohodou opozičních stran a tři ministři zahraničí z EU se ho tak zbavili povoláním do předčasných voleb. Další den ale dohoda ztratila úplně smysl, když ozbrojení nacističtí radikálové donutili Janukovyče svými opakovanými pokusy o vraždu uprchnout ze země. Do příštího dne byla zřízena nová pro-západní vláda, ve které hrály klíčovou roli Spojené státy (stejně jako v roce 2002 při převratu s Chávezem).

 Je to skrz naskrz ošklivý příběh, ale tragickým následkem tohoto převratu je, že západ chtěl udržovat v mezích dominantní roli „Ruska na Krymu“ a místo toho nastala situace „USA v Ukrajině“. Tuto skutečnost a pravdu však západ nepojmenovává. Je to neuvěřitelné překrucování historie, jehož jsme byli už jednou svědky v Bushově před-irácké kampani proti zbraním hromadného ničení. Nadále však věřím, že pravda na západě nakonec vyjde najevo a doufám, že zastaví současné šílenství."

Pro Svět bez válek a násilí přeložila Anna Hlaváčová.

celý článek v angličtině: FB Oliver Stone

___________________________
Podpoř referendum za zákaz podporovat jakoukoli vojenskou intervenci, která není v souladu s Chartou Spojených národů a nemá souhlas Rady bezpečnosti OSN

Authentic Nike SneakersSneakers
Zobrazit fotogalerii v detailu článku: 0

Komentáře