Galerie: 1 fotografií

Vydáno: Pátek 7. 4. 2017

Kategorie: Zprávy

Tags: Trump Sýrie usa

“America first”: Trumpovy humanitární bomby proti Sýrii.

Bombardování USA z dnešní noci je opravdovým válečným aktem proti všem pravidlům mezinárodního práva.
Ve skutečnosti byl útok USA na Sýrii již připraven a příběh o použití chemických zbraní Damaškem je jen záminkou. Již mnoho let se pro ospravedlnění jakéhokoliv zvěrstva vytváří poměrně jednoduché, ale velice účinné, příběhy. Ve skutečnosti neexistuje žádný důkaz, že Assadova vláda použila chemické zbraně, stejně jako Saddam Hussein neměl žádné zbraně hromadného ničení. Naopak, je velmi pravděpodobné, že syrská armáda bombardovala zbrojní sklady teroristů.

Ale i za předpokladu, že skutečně byly použity chemické zbraně, si klademe několik dotazů: Bombardování suverénní země je vhodnou reakcí mezinárodního společenství? Pokud ano, proč tedy žádná země ochraňující lidská práva, nebombardovala USA, když v Iráku použily chemické zbraně? Nebo když v bývalé Jugoslávii použily ochuzený uran? A jak by asi reagovalo mezinárodní společenství, kdyby se z důvodů zastavení používání chemických zbraní v Sýrii rozhodli bombardovat například Argentina nebo Maďarsko? Proč když válku dělají USA, Francie nebo Anglie, jde o války “humanitární”, ale když války vedou ostatní státy, jde o brutální činy hodné odsouzení a zastavení?
Poslední otázka: Jak mohou všichni ti, kteří zcela správně a jasně protestují a manifestují proti Trumpovi, protože je rasista a zcela evidentně proti lidským právům, najednou věřit, že jsou tyto jeho bomby na obranu syrského lidu?

Podle některých novinářů má tento útok na Sýrii odvrátit pozornost veřejného mínění od masakru civilistů, který USA a jejich spojenci právě dělají v Mosulu. Což je velmi pravděpodobné.
Domníváme se, že Trumpovi Spojené státy, které se nacházejí v bezprecedentní hospodářské a sociální krizi, začínají projevovat svou pravou tvář. Jejich cílem vždy bylo a stále zůstává si udržet kontrolu nad světem, který ale nyní jasně ztrácejí. Rozhodnutí, která určují světovou politiku přicházejí také z Evropy, Číny, Ruska, Brazílie a Indie. Bombardování Sýrie je tak jasným projevem síly i zasáhem proti Rusku. Evropa se nesmí nechat zatáhnout do této války s Ruskem, protože je zřejmé, že by byla katastrofální.

Naše vláda nemůže a nesmí být jen ozvěnou toho, co se říká, a co se rozhodlo ve Washingtonu!

Národ míru a nenásilí se musí vymanit z pavučiny lží, které paralyzují veškerou činnost a naléhavě musí nechat zaznít svůj hlas.

Svět bez válek a násilí, 7. 4. 2017

Nike Sneakers【リーク】ナイキ エアジョーダン 4 ゴルフ "ホワイト セメント" ホワイト/テック グレー-ブラック-ファイヤー レッド (CU9981-100) - スニーカーウォーズ
Zobrazit fotogalerii v detailu článku: 1

Komentáře