Galerie: 1 fotografií

Vydáno: Středa 9. 11. 2016

Kategorie: Zprávy

Tags: usa volby USA humanismus Trump

Vítězství Donalda Trumpa je nepochybně triumfem anti-humanismu

Vítězství Donalda Trumpa v prezidentských volbách v USA je nepochybně triumfem anti-humanismu ve své nejvíce rasistické, xenofobní, fanatické, proti ženám zaměřené a neofašistické podobě, ve srovnání s "light" verzí respektující práva žen a práva homosexuálů, ale stále válkychtivé a neoliberální Hillary Clintonové.

Po počátečním šoku nastane čas na analýzu a reflexi. Zejména pro pochopení toho, proč si miliony lidí vybrali to, co vypadalo jako zcela hysterická a bigotní skvrna, která nemůže vyhrát. Že by vzpoura proti zřízení tak dokonale zastoupeného arogancí Hillary Clintonové? Nenávist k odlišnému, hledání obětních beránků, strach z budoucnosti, instinktivní a zjednodušující odpověď na složité problémy současné doby?

Je zbytečné popírat, že se nacházíme uprostřed temného a nebezpečného období,. Ale právě proto je velmi důležité nenechat se odradit a zdeptat, nepropadat pesimismu. Nyní, více než kdy jindy, musíme dát hlas a prostor všem pozitivním zkušenostem založeným na solidaritě a nenásilí a živit naději, že z tohoto temného okamžiku se může zrodit něco skutečně nového a světlého. Oblast humanismu je velká a rozmanitá - od mírových hnutí, po hnutí aktivní v oblasti životního prostředí, lidských práv, sociální spravedlnosti, obrany práv menšin… a v mnoha dalších. Podporovat spolupráci a jednotu mezi všemi těmito skupinami je dalším zásadním úkolem, který před námi stojí.

Historické a lidské procesy nejsou lineární. Tolikrát se už zdálo, že lidstvo ztratilo nit svého vývoje a začalo se propadat do nesnášenlivosti a násilí. Vždy se pak vlákno znovu našlo a člověk ve svém vývoji dále pokračoval. A dokonce i v těch nejtemnějších chvílích, jako je ta, kterou nyní procházíme, se každý z nás může stát majákem světla a dát svůj příspěvek k rozvoji lidskosti, ke zvyšování laskavosti a soucitu, které umožnilo pokračování historie, a které bude pokračovat i po nás.

Anna Polo
www.pressenza.com
9. 11. 2016

Sports brandsツーブロック パーマ 【春のヘアスタイル】 , メンズファッションメディア Iicf
Zobrazit fotogalerii v detailu článku: 1

Komentáře