Galerie: 2 fotografií

Vydáno: Středa 19. 12. 2018

Kategorie: Názory a komentáře

Tags: Salvini Orban Okamura imigranty

Pokrytectví Salviniho a evropských pravicových stran

Jedním z nejpoužívanějších slov, kterými se kritizuje politika stran, které dříve vládly v Itálii, je slovo "pokrytectví". Stejné slovo se opakuje i proti politice Evropy v oblasti imigrace. A nemůžeme než souhlasit s těmito kritikami. Stejným slovem však musíme také vykreslit politiku Salviniho a všech pravicových stran. Jejich projevy by se nepříliš pozornému posluchači mohly zdát upřímné, pravdivé, možná agresivní, ale rozhodně nikoli pokrytecké. Ale věci ve skutečnosti nejsou takové, o zásadních věcech nikdy nemluví, pravda zůstává vždy záměrně dobře skrytá.
Budu zde citovat komentář zveřejněný na facebooku mým humanistickým přítelem Sandrem, komentář, který inspiruje k zamyšlení.
 
"Diskuse o imigraci v těchto dnech je přímo surrealistická ... Nikdo nehovoří o ústředním tématu:
Kdo vzal peníze z těch zemí, jejichž obyvatelé sem chtějí za každou cenu přicházet? Kdo pořádá války od stolu, aby získal vše, co by jim mohlo dát bohatství a blaho? Kdo otrávil pravidla mezinárodního obchodu, aby zamezil  jakékoli  možnosti jejich rozvoje? Kdo platí a upřednostňuje korupční vlády v Africe s jediným cílem, aby nadále bylo možné nakupovat diamanty za cenu brambor? Kdo vysílá  armády zasahovat, když se lidé v Africe pokusí ustanovit vládu, která by jim umožnila vlastní sebeurčení?
"Chudé" země nejsou přirozeně chudé ... jsou v nouzi, protože jsou vykořisťováni a zotročeni velkými nadnárodními společnostmi, které se vztahují  k "civilizovaným" evropským zemím.
V dnešní době je ostrá výměna názorů mezi politickými silami směšná, protože tuto skutečnost vůbec nezohledňuje.
Možná se někomu zdá být spravedlivější, že ti, kteří udělali větší škody (a vydělávají víc), dostanou větší podíl zoufalců ... Pokud Francouzi vykořisťují větší část  Afriky, ať si jich berou víc ... Pokud Španělé byli o něco málo hodnější, tak jim uděláme slevu.
Jiní, nicméně (náhle posvěceni skutečností, že jsou v opozici) mají pusy plné slov jako solidarita, vítejte... Někdo jde dokonce tak daleko, že upřímně řekne, že imigranti "nám" slouží k tomu, aby vykonávali práci, kterou Italové nechtějí dělat, a také proto, že klesáme demograficky. V podstatě ten, kdo vás přivedl k chudobě, vás pak s potěšením “pohostí” pod schody  v suterénu svého domu, možná i s celou rodinou, protože mu máte sloužit.
Pokusy diskutovat  o tom, jak vyřešit důsledky chudoby, aniž bychom nejprve mluvili o příčinách, které ji vyvolávají, je naprosto manipulativní a nemorální čin.
Mohl bych dokonce i  souhlasit s tím, že každý by měl zůstat u sebe doma, pokud to je to, co se vám tak líbí ... ale pokud je to tak, musí to platit pro všechny. Takže v okamžiku, kdy západní obyvatelé zvednou své bílé zadky z afrického kontinentu, kterého se drží jako klíšťata, mohu se dokonce stát silným podporovatelem Salviniho.
Pokud se to stane, západní země by měly najít poctivý způsob, jak žít ... měli bychom zapracovat na tom, abychom učinili něco užitečného, ​​usilovat o uzavření dohod o spravedlivém obchodu pro uspokojení našich  potřeb... Měli bychom začít hrát za stejných podmínek s těmi lidmi, s kterými aktuálně nevíme, zda je hodit zpět do moře nebo je poslat do Kalábrie, aby pro nás sbírali rajčata.
A měli bychom také doufat, že pokud jednoho dne budeme muset my přistát na jejich březích, bude to v okamžiku, kdy už zapomněli na zacházení, které jsme jim připravili. "
 
V těchto několika řádcích se vynořuje velká pravda, jasná a jednoduchá, která nemůže nebo nechce být viděna ... Do očí bijící pravda, která by otevřela cestu k řešení takzvané imigrační krize efektivně a především koherentně. V této otázce je rozdíl mezi levicí a pravicí asi tento: Levice chápe, že naše prosperita je založena na vykořisťování těchto národů a aby si očistila svědomí, navrhuje falešnou a pokryteckou politiku přijímání uprchlíků. Pravice chce pokračovat ve vykořisťování, ale bez jakéhokoli morálního omezení.
 
Téma není  „pomáhat jim tady“ nebo „pomáhat jim tam“, skutečné téma je o zastavení bombardování, drancování jejich zdrojů, kontroly jejich vlád, potlačování jakéhokoliv požadavku na svobodu, vykořisťování a využívání lidí..., jen pak můžeme začít mluvit čestně o tématu imigrantů. Všechno ostatní je jen žvanění,  “jedna paní povídala”, špatná víra, morální a intelektuální chudoba, manipulace, lhostejnost a brutalita.
 
Gerardo Femina
PRESSENZA
short url linkVODONEPROPUSNE i VODOOTPORNE ČIZME PRODAJA, vodonepropusne cipele i patike , Sportizmo - Online prodavnica
Zobrazit fotogalerii v detailu článku: 1

Komentáře