Video

Vydáno: Středa 21. 3. 2012

Kategorie: Zprávy

Tags: OSN jaderné odzbrojení školy mládež děti soutěž

OSN vyhlásila uměleckou soutěž pro děti a mládež Uměním za mír

Úřad pro otázky odzbrojení při OSN (UN Office for Disarmament Affairs – UNODA) vyhlásil vzdělávací soutěž pro děti a mládež s názvem „Uměním za mír 2012“. Účastníci soutěže si internetu shlédnou krátké video a představí si svět bez jaderných zbraní. Na základě svých úvah potom mohou vytvořit a nahrát na internet svá originální umělecká díla.

Děti a mládež ve věku od 5 do 17 let jsou vybízeny ke kreativitě a využití svých představ ke kreslení, malování, skicování za použití pera, tužky, pastelek, uhlů, olejových barev, akrylových barev nebo akvarelových barev, to vše s cílem znázornit svět bez jaderných zbraní, bez válek a bez strachu. Fotografie nebo počítačem generované obrazy nejsou přípustné.

Díla budou posuzována z hlediska kreativity, kompozice, tématu a použité techniky. Jakmile bude vaše dílo hotovo, můžete nahrát jeho fotografii nebo naskenovaný dokument ve formátu JPG na webovou stránku, kde budou díla vystavena. O své sny o míru se tak můžete podělit s přáteli, rodinou a celým světem.

Jakmile bude váš výtvor odeslán, můžou mu vaši přátelé a rodina dát hlas na www.facebook.com/unpeaceday

Video (české titulky připravujeme), pravidla a odesílací formuláře jsou k dispozici na webu www.unartforpeace.org

Leták v češtině: www.unartforpeace.org/docs/AFPflyer-czech.pdf

Svoje umělecké výtvory můžete na web nahrávat do konce dubna 2012.

Díla čtyř vítězů z každé věkové kategorie (5-8, 9-12 a 13-17) budou zveřejněna v kalendáři OSN. Výherci dvou nejnižších věkových kategorií obdrží jako výhru výtvarné potřeby. Čtyřem vítězům ve věkové kategorii od 13 do 17 let budou uděleny peněžité výhry ve výši 500, 300, 200 a 100 amerických dolarů.

Pokud se do soutěže zapojíte, dejte nám prosím vědět na info@svetbezvalek.cz. Rádi bychom na našem webu zveřejnili odkazy na soutěžní díla z České republiky.


 

buy footwearadidas Yeezy Boost 350
Zobrazit fotogalerii v detailu článku: 0

Komentáře