Galerie: 1 fotografií

Video

Vydáno: Středa 8. 7. 2020

Kategorie: Zprávy

Tags: Jaderná zbraň jaderné odzbrojení

Dokumentární film “Začátek konce jaderných zbraní”

Konečně může být dokument "Začátek konce jaderných zbraní" shlédnut celý nejen v kinech ale i na sociálních sítích. Tento dokument je považován za jeden z nejlepších filmů na téma jaderných zbraní a hlavně navrhuje konkrétní aktivity k osvobození od noční můry z jaderné katastrofy.

Video můžete shlédnout na youtube.
Krátkou verzi (12 minut) můžete shlédnout na youtube.
Zde si můžete stáhnout krátkou verzi (12 minut).

Jaderné zbraně patří k nejničivějším zbraním na světě. V mezinárodním společenství panuje shoda nad tím, že jakékoliv použití těchto zbraní by mělo katastrofické humanitární důsledky. Současné mechanismy pro kontrolu šíření jaderných zbraní a pro jaderné odzbrojení selhávají.

Navrhovaným východiskem z této situace je mj. Smlouva o zákazu jaderných zbraní, kterou dne 7. července 2017 schválila cca dvoutřetinová většina členských zemí OSN. Česká republika se závěrečného hlasování nezúčastnila a sjednávací proces bojkotovala!
Smlouva vstoupí v platnost do 90 dnů po její ratifikaci padesáti státy.
K datumu 4. 12. 2019 podepsalo tuto smlouvu 80 států a 34 z nich ji už i ratifikovalo.

Jedná se o mezinárodní dohodou, která postaví mimo zákon výrobu, testování, vlastnictví a použití jaderných zbraní a zavede bezpečné mechanismy zajišťující postupné a proporční odstranění existujících jaderných arzenálů.

Tento dokumentární film o snaze začlenit Smlouvu o zákazu jaderných zbraní do mezinárodního práva a o roli mezinárodní kampaně za zrušení jaderných zbraní (ICAN) je vyprávěn prostřednictvím rozhovorů s předními aktivisty z několika různých organizací a zemí a s předsedou vyjednávací konference…

Film navrhuje co může každý z nás udělat pro to, aby smlouva vstoupila v platnost, byla naplňována a jaderné zbraně byly definitivně zničeny. Výňatky ze čtrnácti rozhovorů jsou propojeny do příběhu, díky kterému se budete cítit inspirováni!

„Začátek konce jaderných zbraní“, 2019.
Režisér: Álvaro Orús, Spain.
Producent: Tony Robinson, UK.
Ve spolupráci s mezinárodní tiskovou agenturou Pressenza.
Oficiální web The beginning of the end of nuclear weapons

Adidas shoesTHE SNEAKER BULLETIN
“Začátek konce jaderných zbraní”
Zobrazit fotogalerii v detailu článku: 1

Komentáře