Václavák dnes večer uvítá zástupy kytaristů – zahrají za zákaz jaderných zbraní

Dnes v 18 hodin se na Václavském náměstí v Praze vyrojí dav kytaristů, kteří společně zahrají na podporu Mezinárodní kampaně za zákaz jaderných zbraní. Ta má přimět Českou republiku, aby se připojila k zemím, které aktivně podporují zákaz jaderných zbraní.

Kampaň vyvolala pozitivní ohlas u řady hudebníků a známých osobností. Zákaz jaderných zbraní již v tuto chvíli podporují například herec Jan Budař, písničkář Vlasta Redl nebo herečka Táňa Fischerová. Účast na dnešní Kytarové MírPárty dle webu kytary.svetbezvalek.cz potvrdila řada hudebních skupin a kytaristů. “Samozřejmě rádi uvítáme kohokoli, kdo zvládne zahrát základní akordy na kytaru nebo podobný drnkací nástroj a chce si tento zážitek vychutnat v pozici čelem k publiku. Od půl šesté večer bude probíhat rychlý nácvik, v 18 hodin pak začne samotné představení, které bude trvat zhruba 15 minut,” upřesnila Táňa Bednářová, předsedkyně pořádající organizace Svět bez válek a násilí.

O ideálu světa bez jaderných zbraní se sice hodně mluví, ale zatím se pro něj málo dělá. Ve světě je stále nepředstavitelných 20 000 jaderných hlavic, z nichž tisíce jsou v pohotovostním režimu. A to přesto, že panuje shoda nad tím, že by jejich použití mělo katastrofické humanitární následky,” uvedla Jana Jedličková, mluvčí Světa bez válek a násilí. Ten je partnerskou organizací Mezinárodní kampaně za zákaz jaderných zbraní, která působí ve více než 60 zemích světa a jejím cílem je zahájit jednání o úmluvě, která by jaderné zbraně postavila mimo zákon podobně, jako byly zakázány zbraně chemické či biologické. “Vznik takovéto úmluvy již podporují tři čtvrtiny zemí na světě a my usilujeme o to, aby se k nim připojila i Česká republika. Je na čase, aby podpora zákazu jaderných zbraní zazněla i z místa, kde Obama před třemi lety přednesl svou vizi světa bez jaderných zbraní,” dodala Jedličková.

***

Mezinárodní humanistická organizace Svět bez válek a násilí působí od roku 1995 a od té doby se rozšířila do více než třiceti zemí po celém světě. V roce 2009 iniciovala první Světový pochod za mír a nenásilí – mezinárodní projekt, k němuž se připojily tisíce organizací, institucí, osobností a politiků z téměř stovky zemí. Svět bez válek a násilí je partnerskou organizací Mezinárodní kampaně za zákaz jaderných zbraní (ICAN), která působí ve více než 60 zemích světa.

Kontakt:
Táňa Bednářová, tel. 604 983 875, praha@svetbezvalek.cz
Jana Jedličková, tel. 775 856 879, jana@svetbezvalek.cz

Best Authentic Sneakersadidas Yeezy Boost 350
Zobrazit fotogalerii v detailu článku: 0

Komentáře