Galerie: 1 fotografií

Vydáno: Čtvrtek 3. 10. 2019

Kategorie: Zprávy

Tags: Světový pochod mír nenásilí

2. Světový pochod za mír a nenásilí

2. světový pochod za mír a nenásilí vyšel 2. října 2019 z Madridu, v Mezinárodní den nenásilí, deset let po 1. světovém pochodu. Půjde směrem do Afriky, Severní Ameriky, Střední a Jižní, skočí do Oceánie, přejde Asii a nakonec do Evropy. Zpět do Madridu dorazí 8. března 2020, na Mezinárodní den žen. Celou planetu obejde za 159 dnů. Odhaduje se, že 2. světový pochod projde více než 100 zeměmi a stovky tisíc aktivistů se zúčastní této celosvětové akce.
MISE
* Odsuzovat nebezpečnou světovou situaci s rostoucími konflikty, zvýšenými výdaji na zbrojení, zatímco v rozsáhlých oblastech planety žije mnoho obyvatel bez dostatku potravy a vody.
* Pokračovat ve vytváření povědomí o tom, že lidský druh může otevřít svou budoucnost pouze prostřednictvím „míru“ a „nenásilí“.
* Představit si různé a velmi rozmanité pozitivní akce, které lidé, kolektivy a národy vyvíjejí na mnoha místech směrem k uplatňování lidských práv, nediskriminace, spolupráce, mírového soužití a neútočení.
* Dávat hlas novým generacím, které chtějí převzít zodpovědnost a zanechat své stopy, instalovat kulturu nenásilí v kolektivní představivosti, ve vzdělávání, politice, ve společnosti... Stejně tak jako během několika let ekologické povědomí.

V České republice se připojujeme a plánujeme během tohoto období celou řadu akcí. Prahou by měl pochod projít 20.2.2020.

Svět bez válek a násilí
2. 10. 2019

 

url clonePatike – Nike Air Jordan, Premium, Retro Klasici, Sneakers , Iicf
Zobrazit fotogalerii v detailu článku: 1

Komentáře