Video

Vydáno: Úterý 8. 5. 2012

Kategorie: Zprávy

Tags: Nuclear Abolition Day ICAN jaderné odzbrojení

2. červen 2012 – Den za jaderné odzbrojení

2. června 2012 proběhnou po celém světě stovky akcí za jaderné odzbrojení. Takzvaný Nuclear Aboliton Day, tedy Den za jaderné odzbrojení, vyhlašuje každoročně Mezinárodní kampaň za zákaz jaderných zbraní (ICAN). Cílem je propagace myšlenky, aby byla uzavřena mezinárodní smlouva, která postaví jaderné zbraně mimo zákon a poskytne mechanismy k odstranění stávajících jaderných arzenálů.

Svět bez válek a násilí je partnerskou organizací ICAN, a tak se ke Dni za jaderné odzbrojení chceme připojit i my v České republice. Naše týmy v Praze a Brně připravují akce pro veřejnost, které brzy zveřejníme na našem webu.

Ke Dni za jaderné odzbrojení se ale můžete připojit i vy
– z domova, ve svém městě či na své škole!

Zde je několik tipů na aktivity, které můžete uskutečnit kdekoliv v České republice:

 • Zorganizujte happening, „flash mob“ nebo podobnou veřejnou akci.
  Takzvané „flash moby“ jsou celkem nenáročným způsobem, jak upoutat pozornost kolemjdoucích i médií. Může to být například oblíbený „freeze“, nebo třeba hromadné taneční vystoupení na veřejnosti. Cokoliv vás napadne. Nezapomeňte na to, aby vaše akce viditelně vyjadřovala výzvu k odstranění jaderných zbraní (například nápisy na tričkách, rozdávání letáčků, pomalované tváře apod.). Ke zvaní účastníků můžete využít Facebook. O vaší akci nezapomeňte včas informovat místní média.
 • Sbírejte video-vzkazy se žádostí o jaderné odzbrojení.
  Cílem kampaně „Million Please“ je vytvořit nejdelší video požadující jaderné odzbrojení, složené z kratičkých video-vzkazů lidí po celém světě. Vezměte videokameru nebo mobil a točte vzkazy s lidmi na ulici, se spolužáky ve škole, s kolegy v práci… Videa potom nahrajte na web www.millionpleas.com, kde se také můžete inspirovat tím, co už natočili jiní.
 • Napište svému starostovi.
  Starostové tisíců měst po celém světě se sdružují v organizaci Starostové za mír, která usiluje o jaderné odzbrojení. Navrhněte starostovi vašeho města, aby se také připojil! Vzorový oslovovací dopis v angličtině najdete na www.nuclearabolition.org/mayor (český překlad připravujeme).
 • Napište svým poslancům.
  Navrhněte poslancům a senátorům z vašeho volebního obvodu, aby se připojili k mezinárodní síti PNND, která sdružuje členy parlamentů po celém světě usilující o nešíření jaderných zbraní a jaderné odzbrojení. Vzorový dopis v angličtině najdete zde: www.nuclearabolition.org/mp (český překlad připravujeme). Kontakty na poslance najdete na www.psp.cz a na senátory na www.senat.cz.
 • Změňte si profilový obrázek na Facebooku.
  2. června si změňte svou profilovou fotku na facebookovém účtu na tento obrázek, nebo jakýkoliv jiný obrázek, který vyzývá k odstranění jaderných zbraní. Řekněte svým přátelům, proč věříte, že by jaderné zbraně měly být zakázány.
 • Skládejte mírové origami.
  Japonské origami ve tvaru ptáka jeřába je již po léta symbolem touhy po odstranění jaderných zbraní. Poskládejte z barevných papírů tyto origami, vyvěste je ve škole, nebo je pošlete našim poslancům a senátorům. Video-návod, jak origami složit, najdete zde: www.nuclearabolition.org/cranes
 • Uspořádejte promítání filmu.
  Promítněte některý z protijaderných filmů ve škole, v klubovně, v čajovně nebo třeba i v místním kině. Tipy na filmy najdete na www.nuclearabolition.org/film. Po promítání může následovat tematické povídání, nebo třeba i plánování dalších aktivit za jaderné odzbrojení.

Pokud si nebudete s něčím vědět rady, neváhejte se na nás obrátit. Rádi vám poradíme a zpropagujeme vaši akci na našem webu a na Facebooku. Akci nezapomeňte nafotit nebo natočit na video a poslat nám krátké shrnutí toho, jak se povedla.

Kontakt

info@svetbezvalek.cz
Táňa Bednářová, tel. 604 983 875
Jana Jedličková, tel. 775 856 879

Best Sneakersnike aqua shoes for women size 8 w width 90 Valentines Day 2021 DD8029-100 Release Info , Gov
Zobrazit fotogalerii v detailu článku: 0

Komentáře