Galerie: 1 fotografií

Vydáno: Středa 15. 3. 2017

Kategorie: Zprávy

Zásadní otázka. Zprávy o zkušenostech s jadernou energií

U příležitosti výročí jaderné havárie ve Fukušimě, k níž došlo 11. března 2011, nás Jaroslav Bajer upozorňuje na publikaci Zásadní otázka: Zkušenosti s jadernou energií, kterou vydala organizace WECF e.V., Women in Europe for a Common Future.

Zveme vás… na cestu mnoha fázemi transformace uranu. Rádi bychom věděli, co se skrývá za jadernou energií a jaké má následky u nás i na celém světě.
Co to znamená pro nás a naše životní prostředí, když Česká republika i další evropské země získávají svou energii z jaderné energie?
Vydali jsme se na cestu po stopách uranu, protože uran je surovina, kterou jaderné elektrárny potřebují pro výrobu elektřiny.
Co vlastně stojí za pojmy těžba uranu, obohacování uranu, jaderná energie, NPN (největší předpokládaná nehoda), přepracování jaderného paliva a uložení? A čeho můžeme skutečně dosáhnout obnovitelnou energií?

Setkali jsme se s ženami a muži, kteří nám vyprávěli o svých zkušenostech. Zkušenosti o utrpení, kterému byli vystaveni nesčetní lidé v mnoha zemích. Hledali jsme informace a skládali dohromady fakta. Naše poznání posíláme dál, protože jaderná energie je smrtelná. Ničí život a jeho prostor. Nevratně ničí zdraví, lidský genetický fond, a tím i celou naši budoucnost.

V naší knížce budou vyprávět silné osobnosti, které se ani šikanou, jakou je propouštění a vyhrožování smrtí, nedaly odradit od toho, aby říkaly pravdu. Za to jsme jim velmi vděčni. Jsou lepší řešení a cesty než jaderná energie. To nás naše cesta naučila. O to více jsme zavázáni slovy našeho partnera Alain de Halleux: „Musíme se postavit a říct, že to není ta správná cesta.“ 

Kniha KE STAŽENÍ ZDE

Running sportsOfficial Look at the Air Jordan 1 Zoom Comfort "PSG" - Fitforhealth
Zobrazit fotogalerii v detailu článku: 1

Komentáře