Dokumentární film “Začátek konce jaderných zbraní” - verze 12 minut

Představujeme krátkou verzi (12 minut) slavného dokumentárního filmu Začátek konce jaderných zbraní.
Video můžete shlédnout na
 youtube.
Zde si můžete video stáhnout.

Jaderné zbraně patří k nejničivějším zbraním na světě. V mezinárodním společenství panuje shoda nad tím, že jakékoliv použití těchto zbraní by mělo katastrofické humanitární důsledky. Současné mechanismy pro kontrolu šíření jaderných zbraní a pro jaderné odzbrojení selhávají.

Navrhovaným východiskem z této situace je mj. Smlouva o zákazu jaderných zbraní, kterou dne 7. července 2017 schválila cca dvoutřetinová většina členských zemí OSN. Česká republika se závěrečného hlasování nezúčastnila a sjednávací proces bojkotovala!
Smlouva vstoupí v platnost do 90 dnů po její ratifikaci padesáti státy.
K datumu 4. 12. 2019 podepsalo tuto smlouvu 80 států a 34 z nich ji už i ratifikovalo.

Jedná se o mezinárodní dohodou, která postaví mimo zákon výrobu, testování, vlastnictví a použití jaderných zbraní a zavede bezpečné mechanismy zajišťující postupné a proporční odstranění existujících jaderných arzenálů.

Tento dokumentární film o snaze začlenit Smlouvu o zákazu jaderných zbraní do mezinárodního práva a o roli mezinárodní kampaně za zrušení jaderných zbraní (ICAN) je vyprávěn prostřednictvím rozhovorů s předními aktivisty z několika různých organizací a zemí a s předsedou vyjednávací konference…

Film navrhuje co může každý z nás udělat pro to, aby smlouva vstoupila v platnost, byla naplňována a jaderné zbraně byly definitivně zničeny. Výňatky ze čtrnácti rozhovorů jsou propojeny do příběhu, díky kterému se budete cítit inspirováni!

„Začátek konce jaderných zbraní“, 2019.
Režisér: Álvaro Orús, Spain.

Producent: Tony Robinson, UK.
Ve spolupráci s mezinárodní tiskovou agenturou Pressenza.
Oficiální web The beginning of the end of nuclear weapons

bridgemediaAsics Onitsuka Tiger
Začátek konce jaderných zbraníZačátek konce jaderných zbraní
Zobrazit fotogalerii v detailu článku: 1

Komentáře