Pondělí 8. 8. 2011 - Neděle 14. 8. 2011

Park studií a reflexe Pravíkov

Pracovně-akční týden Světa bez válek a násilí

Zveme vás na letní setkání mezinárodní humanistické organizace Svět bez válek a násilí a jejích příznivců.

Stáhnout pozvánku v PDF »

pondělí 8. srpna až neděle 14. srpna 2011
Park studií a reflexe Pravíkov

Pravíkov 18, Kamenice nad Lipou, okr. Pelhřimov (mapa)

Na programu bude:

  • Pomoc s rekonstrukcí prvního Parku studií a reflexe v ČR.
  • Povídání o zajímavých tématech s lidmi podobného smýšlení.
  • Plánování aktivit Světa bez válek v následujícím roce.

Park studíí a reflexe Pravíkov

Parky studíí a reflexe jsou projektem, který stejně jako Svět bez válek a násilí vychází z Humanistického hnutí. Jsou otevřené všem lidem, kteří hledají prostor pro osobní růst, zamyšlení a inspiraci, a také všem organizacím a iniciativám, které usilují o vznik nenásilné společnosti. Nově vzniklý Park Pravíkov budeme do budoucna využívat k pořádání seminářů, workshopů a dalších akcí Světa bez válek.

Program

Od pondělí do pátku budeme přes den každý dle svých možností pracovat na rekonstrukci (úklid prostor, úprava zahrady...) a večer si budeme neformálně povídat o různých tématech u ohýnku, na procházkách po okolí, apod. Na tématických večerech se dozvíte základní informace o dané problematice, zajímavosti, navazovat bude volná diskuze.

POJaderná energie a obnovitelné zdroje
ÚTKonflikty v Africe - kam česká média nedohlédnou
STJaderné (od)zbrojení
ČTKolektivní obrana a mezinárodní vojenské operace (NATO, EU, OSN)
Světové fórum za mír a nenásilí (akce, kterou připravujeme na listopad)
SO-NEVíkendový seminář o aktivním nenásilí - formou neformální diskuze, práce ve skupinkách, sledování videí. Aktivní nenásilí v osobním i společenském životě - od Gándhího až po současnost.

Ubytování, stravování, doprava

Ubytování v prostorách parku za dobrovolný příspěvek na rekonstrukci. V budově je možné přespat na zemi na vlastních matracích nebo karimatkách (několik karimatek je k zapůjčení), je nutné si dovézt vlastní spacák. K dispozici je WC, sprcha, kuchyně. V areálu je možné také stanovat. Stravování vlastní, nebo společné (100 Kč/den). Doprava: autobusem z Prahy cca 2 hodiny (přímo nebo s přestupem v Pelhřimově - spojení najdete na www.idos.cz), zastávka je 200 m od Parku.

Rezervace

Kapacita budovy pro přespání je omezená (max 15-20 lidí), proto nám prosím dejte vědět, odkdy dokdy chcete přijet. Je možné přijet i bez ohlášení, ale riskujete, že pro vás nezbude místo na přespání. Můžete se účastnit libovolného počtu dní, program nenavazuje.

Tel. 604 983 875 (Táňa), 775 856 879 (Jana), info@svetbezvalek.cz

 

affiliate tracking url【2021年発売予定】 サカイ × ナイキ ヴェイパー ワッフル 全4色 - スニーカーウォーズ

Komentáře