Vydáno: Pondělí 28. 5. 2012

Kategorie: Zprávy

Tags: Parky studií a reflexe Park Pravíkov

Mezinárodní setkání humanistů a přátel Parku Pravíkov u příležitosti jeho inaugurace

Svět bez válek a násilí vás zve na inauguraci Parku studií a reflexe Pravíkov, která proběhne při příležitosti oslavy letního slunovratu.

KDY? Sobota 23. června 2012, 14 hodin
KDE? Pravíkov 18, Kamenice nad Lipou, okres Pelhřimov
(bude vypraven autobus z Prahy)

Parky studií a reflexe jsou projektem, který stejně jako mezinárodní organizace Svět bez válek a násilí vychází z myšlenkového proudu zvaného Nový humanismus.  Parky studií a reflexe jsou místa v různých zemích po celém světě, která vznikla na základě potřeby lidí, jejich touhy po zamyšlení, rozjímání a meditaci. Setkávají se zde lidé různých kultur a vyznání, kterým je blízká citlivost nenásilné společnosti, humanismu, solidarity a respektu.

Humanistické organizace mají v parcích významné místo. Svět bez válek a násilí zde organizuje setkání, schůzky, semináře a pomáhá také s rozvojem parku. Lidé, kteří se zde setkají, se vzájemně inspirují zkušenostmi, které si pak odnášejí a realizují v rámci společenských aktivit.

V současné době existuje ve světě přes 30 parků. První český park vznikl v červenci 2011 v obci Pravíkov na Vysočině. V průběhu minulého roku v objektu proběhla rekonstrukce a podařilo se zprovoznit Centrum práce, které je využíváno pro setkání a semináře. Letos na jaře započaly také venkovní úpravy a instalace prvních symbolických prvků, které budou odhaleny při inauguraci – fontána jako symbol životní energie a brána oddělující prostor každodenního života od prostoru poklidu a reflexe.

Na inauguraci se očekává se hojná účast příznivců parku nejen z ČR, ale také z celého světa. Mezi nimi budou také členové Světa bez válek a násilí například z Anglie, Itálie, Španělska a mnoha dalších zemí a dalších humanistických organizací. Inaugurace bude skvělou příležitostí k poznání nových lidí, k výměně zkušeností a inspirace.

Podrobnější informace o inauguraci najdete v pozvánce na webu Parku Pravíkov »

Authentic Nike Sneakersなんか怖い!ストーカーっぽいと女性に怖がられる些細な行動5選
Zobrazit fotogalerii v detailu článku: 0

Komentáře