Středa 14. 5. 2014

Praha
Řehořova 19 Praha 3

Galerie: 1 fotografií

Večer nenásilné komunikace pro ZMĚNU

Večer na téma Nenásilná komunikace v politice a snahách o změny ve společenských strukturách


středa 14.5.2014 od 17:35 - 21:00 hod.


facilitace a organizace: Jared Finkelstein, Zde jsou lvi (www.zdejsoulvi.cz)

neformální setkání zájemců, nadšenců, aktivistů atp

Mariana: Uvědomila jsem si, že jsem se v poslední době začala častěji a častěji ocitat ve společnosti lidí, kteří se věnují určité formě realizování nějaké alternativy k některému aspektu života. Dělá mi to radost a uvědomila jsem si, že bych ráda byla účastna na nějaké podpoře jejich snah a též jejich nějakému propojení. Obojí se mi promítlo do nápadu, že až nám sem přijede Jared, mohli bychom se jeden večer sejít a poradit se s ním, jak v takových snahách může být užitečná Nenásilná komunikace a do jaké míry, ve kterých situacích by mohla být třeba efektivnější než jiné strategie. Jared nadšeně přijal, neboť sdílí spolu se mnou vztah ke změně a uvědomělému aktivnímu podílení se na ní:
• že právě změna je centrálním tématem a principem Nenásilné komunikace a bez ní se vytrácí smysl z toho, oč se snažíme.
• že Nenásilná komunikace může být velmi účinným nástrojem při snahách o změnu a je škoda ji nedat k dispozici lidem, kteří se změně věnují

forma: otázky a odpovědi, diskuse, sdílení zkušeností

Protože bychom tento večer chtěli věnovat převážně praktické aplikaci Nenásilné komunikace v kontextu politiky a společenské změny a pokud možno málo či dokonce vůbec základním principům Nenásilné komunikace, měli bychom radost a menší obavy, že se nám to společně podaří, kdyby se zájemci o účast napřed seznámili se základními principy. Rádi bychom je v tom podpořili, nabízíme např.: účast na úvodu do Nenásilné komunikace s Jaredem (https://www.facebook.com/events/245163628996515/?ref=22), popřípadě přečíst knihu Marshalla Rosenberga, neváhejte se ozvat a konzultovat další varianty, jak se k základům dostat.
česky: https://www.dropbox.com/s/u1g8t4t7irdzts4/Nenasilna-komunikace---M.B.-Rosenberg.pdf
anglicky: https://www.dropbox.com/s/jee3px0popjwldq/NVC%20A%20Language%20of%20Life.pdf
video: http://www.youtube.com/watch?v=XTae-8HYVG4&feature=youtu.be

Nenásilná komunikace může být mnoha věcmi, možností nového náhledu na mezilidské vztahy i na vztah k sobě, pomocníkem v komunikaci i ve vyrovnávání se s každodenní realitou života, radostí a sdílením, úsilím jednotlivců či skupin učinit život svůj i druhých příjemnějším, možností hledání řešení, která fungují pro všechny. Je kontinuálním globálním experimentem, který započal Marshall Rosenberg a ve kterém pokračují tisíce lidí rozprostřených po celém světě, v Praze například Jan Burian (web Právě teď) a Zde jsou lvi/Here be lions, v Brně Nenásilná komunikace, na Slovensku Nenásilná Komunikácia.

adresa: Řehořova 19 Praha 3
přihlásit se k účasti: https://docs.google.com/forms/d/1VUzC7fR0oiarnxGSKkiYgjPtXsyt4G3R8fvXf8K-otc/viewform

Asics shoesAir Jordan

Komentáře