Sobota 21. 6. 2014

Kamenice nad Lipou
Pravíkov, Park studií a reflexe Pravíkov

Galerie: 1 fotografií

Slavnostní inaugurace monolitu v Parku Pravíkov

Oslava slunovratu

Parky studií a reflexe - Pravíkov

sobota 21. června 2014, 14 - 22 hodin

Kamenice nad Lipou - Pravíkov

www.parkpravikov.cz

 

Park studií a reflexe v Pravíkově vznikl před třemi lety díky upřímné a hluboké touze po vytvoření místa, které by mohlo být opěrným bodem v době, ve které převládá násilí, rozpory, zmatek a nesmyslnost a budoucnost se zdá temná a uzavřená.

 

Důležitou součástí každého Parku je několik symbolických prvků. Ty odrážejí způsob, jakým člověk naslouchal ozvěnám posvátného a jak je interpretoval v různých kulturách již od dávných dob.

 

Jedním z těchto prvků je monolit. Architektonické formy podobné monolitu se nacházely v různých dobách na mnoha místech. Představovaly osu světa. Monolit byl posvátným středem, který sjednocoval nebe se zemí. V každém Parku studií a reflexe se nachází monolit z nerezové oceli, který obnovuje tuto klíčovou osu a určuje souřadnice v času a prostoru, ve kterých Park vznikl.

 

Srdečně vás zveme, abyste se v den letního slunovratu připojili k oslavě instalace monolitu v Parku Pravíkov a pomohli posílit představu budoucnosti, v níž se nesmyslnost života promění ve smysl a naplnění. Při společných ceremoniích se propojíme s naší vnitřní silou, s tím nejlepším v nás a vyjádříme naše hluboké žádosti pro nás, naše blízké, pro svět.

 

„Uč se rozeznávat znaky posvátného uvnitř sebe i mimo sebe.“ - Silo

latest jordansCheap Wholesale Nike Shoes,wholesale Nike Jordan Shoes,cheap Nike Air Max Shoes,wholesale China

Komentáře