Sobota 2. 6. 2012

Praha
Park Stromovka

Galerie: 5 fotografií

Mírový piknik ve Stromovce v rámci Dne za jaderné odzbrojení

Zveme vás na mírový piknik při příležitosti Dne za jaderné odzbrojení, mezinárodního dne akcí za vznik úmluvy o zákazu jaderných zbraní. Bohatý program po celé odpoledne až do 8 hodin večer – kreslení pro děti i dospělé, skládání mírových origami, zábavně-naučné kvízy a další doprovodné akce, to vše v krásném prostředí pražské Stromovky.

KDY: sobota 2. června od 14 do 20 hodin
KDE: Praha – park Stromovka, u Rudolfova rybníka (mapa)
DOPRAVA: tram. zastávka Výstaviště (tram. č. 5, 12, 14, 15, 17)

Přidejte se k události na facebooku a pozvěte své přátele!

ODREAGUJTE SE: Přetvořte bomby v bombastické obrázky

Umělecká aktivita pro děti i dospělé v rámci mezinárodního projektu Bombs No More.

ZAPOJTE SE: Tisíc origami za jaderné odzbrojení

Znáte příběh o japonské dívence Sadako? Následkem svržení atomové bomby na Hirošimu ve svých 10 letech onemocněla leukémií. Během pobytu v nemocnici se naučila skládat papírové origami ve tvaru ptáka jeřába – podle japonské legendy se tomu, kdo jich složí tisíc, splní přání. Sadako se svého tisícího origami nedožila. Její příběh však inspiroval mírové hnutí a origami ve tvaru jeřába se stalo symbolem touhy po odstranění jaderných zbraní. 2. června se i my pokusíme poskládat tisíc origami, které později předáme českým politickým představitelům s apelem za to, aby se ČR přidala k většině států na světě požadujících zahájení jednání o úmluvě, která zakáže jaderné zbraně podobně, jako byly zakázány zbraně chemické a biologické.

INFORMUJTE SE: Co víte o jaderných zbraních?

Vyzkoušejte si svoje znalosti o jaderných zbraních zábavnou formou a doplňte si případné díry na našem infostánku. Budete zde také moci podepsat petici za zákaz jaderných zbraní a dozvědět se, jak může každý z nás pomoci dosáhnout jaderného odzbrojení.

POBAVTE SE: Doprovodné atrakce

Bubínkáři, chůdy, žongléři…

ODPOČIŇTE SI: Mírový piknik

Doneste si sváču a uvelebte se na trávě kolem našeho stánku, kde si můžeme povídat nejen o jaderném odzbrojení :-)

Přidejte se k události na facebooku a pozvěte své přátele!

V rámci Dne za jaderné odzbrojení budou probíhat akce po celém světě. Více najdete na www.nuclearabolition.org. Den akcí za jaderné odzbrojení vyhlašuje každoročně Mezinárodní kampaň za zákaz jaderných zbraní (ICAN), do které je zapojen i Svět bez válek a násilí.

Pokud byste se chtěli podílet na přípravě akce ve Stromovce jako dobrovolníci, napište nám na praha@svetbezvalek.cz nebo zavolejte na tel. 604 983 875 (Táňa Bednářová).

latest RunningNew 2021 Air Jordan 1 Mid SE “Particle Beige” DD2224-200

Komentáře