Pondělí 14. 7. 2014

Praha
Václavské náměstí, pod sochou Sv. Václava

Galerie: 3 fotografií

Demonstrace za okamžité zastavení bombardování Gazy, zabíjení civilního obyvatelstva a za vyhlášení příměří

ISM Česká republika společně s Palestinským klubem v České republice si vás dovolují pozvat na urgentní demonstraci za okamžité zastavení bombardování Gazy, zabíjení civilního obyvatelstva a za vyhlášení příměří.

Plakát zde, plakát k tisku v PDF zde. Děkujeme za podporu a šíření dále.

pondělí 14. července 2014 | 18:30 -- 19:30
Václavské náměstí pod sochou svatého Václava, Praha


Přijdeme vyjádřit svůj protest proti bombardování a zabíjení obyvatel v pásmu Gazy a proti vojenským útokům na Západním břehu Jordánu, ve Východním Jeruzalémě, ale i v Izraeli. Postavíme se za ukončení vojenské okupace Palestiny trvající 47 let a za spravedlivé řešení palestinské otázky.

Od 7. července, kdy Izrael vyhlásil svou novou vojenskou operaci „Obranná hrana“ (aka „Pevný kámen“) bylo zabito minimálně 98 lidí, převážně civilistů, z toho nejméně 21 dětí. Nejmladší obětí je 18měsíční Mohammed Malakiyeh. Zraněno bylo nejméně 700 lidí, většinou děti, ženy a starší lidé. Počty mrtvých a zraněných se každým dnem zvyšují. Za každým číslem se skrývá konkrétní jméno, konkrétní příběh, lidská bytost. Na izraelské straně jsou zatím hlášeni tři lehce zranění vojáci.

Jak deklaruje izraelská strana, situace bude nadále eskalovat a lze se domnívat, že bude mít podobné důsledky jako předchozí izraelské vojenské operace v Gaze: Pilíř obrany v roce 2012 – 167 mrtvých, Lité olovo v roce 2008/2009 – 1400 mrtvých.

Požadujeme okamžité zastavení bombardování Gazy, zabíjení civilního obyvatelstva a ukončení eskalace násilí v Palestině i Izraeli. Žádáme okamžité vyhlášení příměří. Požadujeme, aby mezinárodní komunita vyvinula tlak na ukončení okupace palestinských území.

Více informací:

Palestinský klub v České republice – https://www.facebook.com/palestinacze
ISM Česká republika – ism-czech.org

 

Urgentní -- součástí demonstrace happening, pozvěte své známé, potřebujeme co nejvíce lidí

Oběti jsou často redukovány na čísla a s tím, jak se číslo obětí zvyšuje, narůstá i necitlivost vůči každému individuálním případu. Na toto bychom chtěli upozornit krátkým happeningem, při kterém účastníci demonstrace budou v ruce držet jméno jedné oběti s udáním věku. A protože obětí neustále přibývá, budeme potřebovat na uskutečnění akce hodně lidí.

Tímto bychom vás rádi vyzvali, abyste pozvali své známé, abychom happening mohli uskutečnit. Děkujeme!

Uvítáme také kreativní nápady anebo tipy, koho oslovit z politiků, umělců aj. a jakoukoli další pomoc při organizování demonstrace či dalších akcí.
Další aktuální informace naleznete na webu ism-czech.org či na facebooku.
 
Solidárně
Za ISM Česká republika
Petra Šťastná
Sportswear free shippingNike Air Force 1'07 Essential blanche et or femme - Chaussures Baskets femme - Gov

Komentáře

Související