Sobota 11. 6. 2016 - Pátek 24. 6. 2016


Česká republika

Galerie: 1 fotografií

Českem proběhne od 11. do 24. června Peace Run

Podle zdrojů na www.peacerun.org/cz/ sestavil Rastislav Čižmár pro www.svetbezvalek.cz

Peace Run je štafetový běh s hořící pochodní přes více než 140 zemí světa. Posláním běhu je vytvářet a šířit atmosféru přátelství, míru, porozumění a současně překonávat hranice mezi lidmi nejrůznějších národů, přesvědčení a hranice v nás samotných.

Letos začne česká část běhu na rakousko-české hranici u města Hodonín. Odtud mezinárodní tým a čeští běžci ponesou Mírovou pochodeň od 11. do 24. června 2016 napříč Českou republikou s pokračováním do Německa. Po dohodě s koordinátory se lze k běhu připojit kdekoliv na trase. Například v úterý 21. června se poběží 5 kilometrů lehkým tempem od 13.30 hodin z Klárova nedaleko Úřadu vlády centrem Prahy s cílem ve Vítězné ulici u Malostranského nábřeží. Spolu s mezinárodním týmem lze nést Mírovou pochodeň nebo ji na chvíli podržet, vložit do ní přání pro ostatní a udělat tak svůj krok pro mír.

Peace Run založil atlet, filozof a umělec Sri Chinmoy (1931-2007) a běží se od roku 1987. Nepropaguje ani nepodporuje žádné konkrétní náboženství nebo politický názor. Snaží se podporovat svobodu, toleranci a porozumění ve společnosti. V roce 2016 převzala záštitu nad Mírovým během v ČR ministryně školství Kateřina Valachová.

Více informací se nachází na www.peacerun.org/cz.

Running sport mediaadidas

Komentáře