Světový pochod za mír a nenásilí

2009 | První pochod v historii, který obešel planetu s cílem vytvořit povědomí o míru a nenásilí, požadujíce jaderné odzbrojení, stažení vojsk z okupovaných území, postupné proporční snižování počtu konvenčních zbraní, podpisy smluv o neútočení mezi zeměmi a odmítnutí války jako způsobu řešení konfliktů.

V roce 2009 Svět bez válek inicioval Světový pochod za mír a nenásilí – první pochod v historii, který obešel planetu s cílem vytvořit povědomí o míru a nenásilí, požadujíce jaderné odzbrojení, stažení vojsk z okupovaných území, postupné proporční snižování počtu konvenčních zbraní, podpisy smluv o neútočení mezi zeměmi a odmítnutí války jako způsobu řešení konfliktů.

Během tří měsíců pochod prošel téměř stem zemí, z Nového Zélandu do Argentiny. K této historické iniciativě se připojilo více než 3 000 skupin a organizací z celého světa, odehrálo se více než 1 000 akcí různého zaměření (kulturní, vzdělávací, umělecké, sportovní…) za účasti milionů lidí. Pochod oficiálně podpořily tisíce nejrůznějších institucí a osobností jako intelektuálové, umělci, sportovci, duchovní představitelé, politici a hlavy států.

Více informací na: www.svetovypochod.cz

Buy SneakersAir Jordan